Problemy finansowych zobowiązań

Człowiek posiadający finansowe zobowiązania nigdy nie może poczuć się do końca bezpieczny, ponieważ zawsze ciąży nad nim groźba przejęcia wypracowanego majątku trwałego. Niektórzy twierdzą, że banki stają się panami konsumenta.

Z jakiego powodu?

Dajmy na to, że bierzesz długoterminowy kredyt hipoteczny i spłacasz go przy stale wzrastających stopach procentowych. W końcu gospodarka się rozwija. Niestety cena nieruchomości nigdy nie przekracza kosztu kredytu lub prawie nigdy. To sprawia, że stajesz się uzależniony od długu. Musisz go po prostu spłacić, aby zapewnić sobie w końcu bezpieczeństwo. Niestety trwa to bardzo długo. Niektóre zobowiązania przechodzą na rodzinę po ewentualnej śmierci. Dla wielu osób może się to okazać sporym ciosem w budżet. Problemy finansowe bywają spore, jeżeli nie dbasz o analizę dochodów oraz zobowiązań.  Banki też nie schodzą nigdy ze swojego oprocentowania. Muszą stale regulować ryzyko. Oceniać potencjał pożyczkobiorców. Nie ma w dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej nic za darmo i trudno zarobić na posiadanym z kredytu majątku.

Na zakończenie

Nie można powiedzieć, by dług był słusznym rozwiązaniem dla człowieka o małych dochodach lub słabego psychicznie. Zobowiązania wiążą się nieodłączenie z odpowiedzialnością. Kiedy pojawiają się problemy musisz zdecydować co jest ważniejsze. Życie w niepewności, czy drastyczne ograniczenie potrzeb, a nawet sprzedaż majątku.